Yassıca Adaları

Yassıca adaları Fethiye Körfezi’nin simgesi haline gelen 12 adadan oluşmakta. Birçok tekneye ev sahipliği yapabilme ve göcek’e 5km uzakta olması sebebiyle ihtiyaçlarınıza en kısa sürede ihtiyaç bulabileceğiniz bu konum sığ suları ile de yüzme bilmeyen veya çocuklu misafirlerimiz için en çok önerdiğimiz destinasyonlardan bir tanesi. Ancak sezon açıldıktan sonra mavi tur ve günübirlik turların da uğrak noktalarından biri haline geldiğini söylemekte fayda var. Tatilden beklentiniz izole ve kimseyi görmeden kafa dinlemek ve doğanın huzurunu çıkarmaksa merak etmeyin size göre daha bir çok koyumuz var.

Çocuklarımla burada içim rahat vakit geçirmek istiyorum diyen misafirlerimiz içinse adalar arasında en popüler olanı Kaşık Adası. İsmini oval uç noktası ve karaya doğru uzanan bağlantısı ile kaşık benzeri bir görüntü oluşturmasından alıyor. Zeytin ve çam ağaçları ile çevreli bu doğal gölet sizlere hem derin sulara atlamanın keyfini hem de kıyıdan denize girebilme imkanını sağlayacaktır.

 

Yassıca adalarını vazgeçilmez yapan yanlarından biri ise berrak suları. Toprak bağlantısına rağmen oldukça berrak ve açık renk bu sularda gözlerinizle balıkları görmeniz bile mümkün. Özellikle KRC Yacht teknemizin gece açabildiğiniz ve denizi aydınlatan mavi ışığı sayesinde gece de bir balık şöleni yaşayabilir, içiniz rahat bir şekilde gece yüzüşü de yapabilirsiniz.

Yassıca adaları ayrıca sunduğu su aktiviteleri ile de dikkat çeken destinasyonlardan biri. Jet ski, su kayağı, wakesurf gibi aktivitelerin yanı sıra dalış merkezleri ile iletişime geçerek, masmavi sualtı dünyasını daha yakından görme şansı elde edebilirsiniz. Bolca yüzmek istiyorum derseniz adalar arasında şnorkel ve paletinizle bir parkur yapmayı da tercih edebilirsiniz.